Multiple Sclerose Centrum
Noord Nederland

Terug naar overzicht

Pensioen Jan Oosterwijk levert bijna €2.000 op voor MS onderzoek

Bij zijn pensionering heeft Jan Oosterwijk zijn netwerk gevraagd om geen persoonlijke cadeaus te geven, maar om bij te dragen aan het MS onderzoek in ons centrum. Daarmee wilde hij één boodschap centraal stellen: vooruitgang in de behandeling en hopelijk preventie van MS komt alleen tot stand via wetenschappelijk onderzoek.

Ondanks dat er in de afgelopen jaren belangrijke vooruitgang is geboekt in het begrijpen en behandelen van MS, blijven er nog grote vragen bestaan. Jan Oosterwijk heeft 30 jaar als klinisch geneticus bij het UMCG gewerkt en heeft daarbij van dichtbij gezien wat voor enorme impact een diagnose kan hebben. Die impact kreeg een extra, persoonlijke lading, toen er bij een familielid op jonge leeftijd de diagnose RIS (radiologisch-geisoleerd-syndroom) werd gesteld.

In zowel zijn professionele als persoonlijke ervaring werd duidelijk hoe belangrijk het is om wetenschappelijk onderzoek te blijven doen om behandelingen te verbeteren. Daarom vroeg hij bij zijn afscheid om een bijdrage aan het MSCNN. “Zo sla je eigenlijk 2 vliegen in 1 klap; bijdragen aan wetenschappelijk onderzoek naar MS én het vergroten van de aandacht voor deze ziekte. Ik kan het iedereen aanraden!

Wij willen Jan Oosterwijk en alle donateurs bedanken voor hun bijdrage aan het mogelijk maken van verder MS onderzoek!